Spolek KAMENICKO

Námitka vůči změně č. 6 ÚP

 
Datum konání: 20.05.2019

Ačkoliv veřejné projednání změny ÚP č. 6 začalo v KD Kamenice již v 16:00 (pondělí je normální pracovní den), přišlo nečekaně mnoho občanů, nesouhlasících se změnou ÚP, kterou se mají zlegalizovat stávající černé stavby parkoviště a příjezdové komunikace v okolí kulturní památky – zámku v Kamenici – a rozšířit areál Strojmetalu. Dostavili se všichni zastupitelé za TOP09 a jediný zastupitel a zároveň radní za KAM21 (kromě starosty obce). Opravdu to zbývající členy rady obce a zastupitelstva nezajímá? Nezajímají je názory občanů? Myslí si, že když oni rozhodli o tom, že změna ÚP bude, tak to stačí? Opravdu jsou tak skálopevně přesvědčeni, že jednají v zájmu svých voličů?

Z úst ing. arch. Salaby jsme se např. dozvěděli, že touto změnou „uděláme pořádek“. Je vůbec možné, aby byl zkušený architekt do takové míry naivní? Nebo jen záměrně žongluje slovy? Vždyť změnou územního plánu, která by měla zlegalizovat to, co Strojmetal „vytvořil“ v bývalém zámeckém parku, na pozemcích svých i obecních, pouze posvětíme poškození okolí kulturní památky! Navíc zde zavedeme nebezpečný precedens – každý si může postavit kdekoliv cokoliv, obec mu to v příští změně územního plánu za pár let zlegalizuje, tedy „udělá pořádek“. Žijeme vůbec v České republice? Odkud se berou takové praktiky a takové myšlení?

Naštěstí se dnes ukázalo, že řada lidí umí přemýšlet a číst mezi řádky. Snad všem v sále, až na pár výjimek, leží na srdci budoucnost Kamenice. Lidé se umí ozvat, umí argumentovat, nelitují času, když jde o věc. To je radostné zjištění, protože 30 let po Sametové revoluci tomu bývá spíše naopak. Je však důležité nepolevovat v úsilí. Do 7 dnů může každý podat námitku proti změně ÚP č. 6. Kdo si na to netroufá sám, může se podepsat na podpisový arch a tím dát souhlas k tomu, aby spolek Kamenicko jako právnická osoba podal tzv. věcně shodnou připomínku.

 

Obsah: Copyright 2016 - 2024 © Spolek KAMENICKO | Webdesign: Ondřej Doktor