Spolek KAMENICKO

Čistý Ladův kraj 2019

 
Ilustrativní obrázek ke článku Čistý Ladův kraj 2019 Datum konání: 13.04.2019

Obnovená část obecní cesty na Petříkov

Možná víte, že hvozdy na okrajích kamenických osad skrývají staré cesty, dnes zarostlé náletovými dřevinami. Kdysi bývaly spojnicemi mezi vesnicemi. Jedna taková vede po okraji lesa nad Štiřínskými studánkami a pokračuje dál na Petříkov. Spolek Kamenicko razí heslo Cesty nás spojují jak v přímém, tak v přeneseném smyslu, proto jsme se pustili do její obnovy. Spojili jsme ji s akcí Čistý Ladův kraj, protože jsme věděli, že odpadky v těchto místech zcela jistě najdeme.

Nehledě na prudké ochlazení se nás sešlo v sobotu 13. dubna více než dvacet. Kameničtí senioři opět vyjádřili svou účastí podporu našim záměrům. Přišli ráno v devět jako první, plni elánu a dobré nálady. Přesně ve stejnou chvíli dorazil také pan Žilík s kontejnerem (ještě jednou děkujeme za vstřícnost a rychlou reakci). A mohli jsme začít. Koncert pro trio motorových pil a dvacet párů rukou. Asi po hodině se najednou z porostu „vyloupla“ cesta. Byla před tím v takovém stavu, že ji rozeznalo jen zkušené oko. Odhalovala se nám v celé své kráse postupně, úměrně tomu, jak se kontejnery plnily náletovými dřevinami. Konečně teď vynikne i nádherný velikán – třicetimetrový jilm, který vévodí této části lesního porostu.

Přestávku vzniklou výměnou kontejnerů jsme využili k občerstvení a k debatám o místní krajině a nejen o ní. Našel se i pamětník, který na louce nad studánkami kdysi jako malý kluk vybíral s babičkou brambory.

Stará, téměř zapomenutá cesta nás opravdu stmelila. Díky všem, kteří přišli – seniorům, juniorům, prostě všem našim příznivcům a podporovatelům z různých částí Kamenice, kteří nelitovali sobotního dopoledne a přišli, nebo nabídli jinou pomoc. Jelikož cesta vede dále, budeme v obnově pokračovat. Možná se k nám v další etapě připojí petříkovští… Uvidíme.


Přiložené soubory

JPG. IMG_2985
JPG Dokument
JPG. IMG_2993
JPG Dokument
JPG. IMG_2997
JPG Dokument
JPG. IMG_2999
JPG Dokument
 

Obsah: Copyright 2016 - 2024 © Spolek KAMENICKO | Webdesign: Ondřej Doktor