Spolek KAMENICKO

VÝZVA

 
Datum konání: 04.03.2019

Vážení,

bylo zjištěno, že úřady se zabývají žádostí o zrušení státní památkové ochrany kamenického zámku.

Konírna z doby Ringhofferů, která se v areálu zámku nacházela, již byla zbourána.

Předchozí zasedání zastupitelstva konané 6.2.2019 odsou­hlasilo pořízení změny územního plánu obce, na základě níž dojde k dalšímu rozšíření výrobního areálu Strojmetalu do blízkosti zámku, kde se již v současnosti nachází několik „černých staveb“, které touto změnou územního plánu budou legalizovány.

Na zasedání zastupitelstva v pondělí 4.3.2019 od 19 hodin budou zastupitelé hlasovat o souhlasu či nesouhlasu s tímto zrušením památkové ochrany.

Jsme přesvědčeni, že stav jakékoliv kulturní památky nebo privátní podnikatelský záměr vlastníka není důvodem ke zrušení státní ochrany památky a podnikatelské využití je možné i s ponechanou památkovou ochranou*).

Pokud tedy nejste lhostejní k Vašemu okolí a záleží Vám na něm, přijďte, prosím, v pondělí 4.3. v 19 hodin podpořit zastupitele, kteří chtějí zámek zachovat jako státem chráněnou kulturní památku a více než stoletý symbol a dominantu Kamenice. Je to pravděpodobně poslední možnost se k této situaci vyjádřit.

Předem děkujeme za Vaši účast

Alena Dziadkiewiczová a Spolek KAMENICKO

*) Z webových stránek Národního památkového ústavu uvádíme: Vědomí hodnoty a nepostradatelnosti památek pro současný život s časem ve společnosti narůstá. Je proto čestnou, vysoce morální povinností současnosti uchovat je i pro budoucí generace. Zkušenosti ukazují, že jedinou zaručenou a trvale udržitelnou cestou, jak lze tohoto cíle dosáhnout, je takové užívání památek, které vyváženě bere v úvahu potřeby a záměry jejich vlastníků a zároveň ve veřejném zájmu zajišťuje zachování jejich kulturních hodnot.

 

Obsah: Copyright 2016 - 2024 © Spolek KAMENICKO | Webdesign: Ondřej Doktor