Spolek KAMENICKO

Vyčistili jsme Kameničku

 
Datum konání: 14.04.2018

Loňská archeologická vycházka na místo zvané Kamenička, kde stávala ve středověku tvrz, nám poskytla námět na letošní jarní Čistý Ladův kraj. To krásné místo totiž bylo tak zaneřáděné komunálním odpadem, až se z toho jednomu chtělo plakat…
V sobotu 14. dubna 2018 se nás sešlo dvacet. Společně s kamenickými seniory se nám podařilo území bývalé středověké tvrze Kamenička zbavit alespoň těch odpadků, které ležely na povrchu a bylo je vidět. Jarní teplé počasí určitě lákalo i k jiným aktivitám, než je sbírání odpadu starého více než třicet let, soudě podle na místě objevených skleněných obalů. Přesto jsme si dopoledne užili a po práci se přesunuli na nivu u potoka pod školou, kde na nás čekalo perfektně připravené ohniště. Stačilo škrtnout zápalkou a za chvilku už mohli první nedočkavci opékat špekáčky.
Děkujeme všem zúčastněným za jejich dobrou náladu, kterou s sebou přinesli, za chuť udělat něco pro naše nejbližší okolí a za elán, který je až do konce akce neopustil. My jsme získali nové podněty pro další podobné akce. Doufáme, že jsme se v tomto složení nesešli naposledy, protože nám s vámi bylo hezky!


Přiložené soubory

JPG. IMG_5937
JPG Dokument
JPG. IMG_5960
JPG Dokument
JPG. IMG_5965
JPG Dokument
JPG. IMG_5967
JPG Dokument
JPG. IMG_5968
JPG Dokument
 

Obsah: Copyright 2016 - 2024 © Spolek KAMENICKO | Webdesign: Ondřej Doktor