Spolek KAMENICKO

V Šalvějové ulici je už jen krůček k šalvěji

 
Ilustrativní obrázek ke článku V Šalvějové ulici je už jen krůček k šalvěji

Již potřetí nás ve Štiříně spojila cesta, konkrétně Šalvějová ulice u Štiřínského rybníka. Společně jsme tam v sobotu 18. března pracovali na likvidaci další černé skládky, která tento prostor asi dvanáct let hyzdila. Letos jsme tam s podporou obecního úřadu a díky velkorysému a profesionálnímu přístupu pana Žilíka z Kompostárny Želivec také připravili místo pro výsadbu ovocných stromů a vyčistili nádherný prostor podél břehu rybníka od letitých náletových dřevin, ale i odpadků, povalujících se v křoví. Máme tedy „splněno“, i pokud jde o Čistý Ladův kraj – zůstaly tam po nás tři pytle s odpadem připravené k odvozu.

Děkujeme jménem Spolku Kamenicko, který letos poprvé práce v Šalvějové ulici organizoval, všem šestnácti místním dobrovolníkům i dvěma zaměstnancům pana Žilíka, že se nedali odradit sobotním deštěm ani větrem a přišli. Ba co víc, že se dokonce po obědě vrátili zpět a pokračovali v práci. Právě to je důkaz, že nás to místo chytlo za srdce. Je totiž důkazem, že stačí hodně chtít … a věci se začnou hýbat.

Od soboty padla už několikrát otázka: „A co s tím silem?“ Teď totiž vypadá na pozadí krásné Šalvějové značně odpudivě. No, zatím nevíme. V roce 200. výročí narození Františka Ringhoffera by bylo jistě dobré něco vymyslet.

Jana a Míša


Přiložené soubory

JPG. IMG_1658
JPG Dokument
JPG. IMG_1660
JPG Dokument
JPG. IMG_1661
JPG Dokument
 

Obsah: Copyright 2016 - 2024 © Spolek KAMENICKO | Webdesign: Ondřej Doktor